Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi

Yüksek Teknoloji ile web tasarım ve web çözümlerini.. 
İstanbul Teknik Bilişim Hizmetleri sunuyor.

Sosyal Medya  Nedir?  Sosyal Medya Danışmanı ne yapar?

Internet çıktığından bu yana insanların, interneti kullanma yüzdesinin büyük bir kısmını her zaman Sosyal medya almıştır. Peki nedir bu meşhur “sosyal medya” ? Çok basit tanımı ile tüm online kullanıcıların sosyalleşmesine verilen genel isimdir. Sosyal ağlar müşteri ve ziyaretçi aktifliği açısından önem kazanmasıyla birlikte çok popüler ve önemli bir konum haline geldi. Popülerlik ve önem arz etmek, tamamen kişilerin kullanım tekrarları ve alışkanlıkları  haline getirmesiyle ölçülmektedir. 
Sosyal Medya  mecralarının önem kazanması beraberinde  Sosyal Medya Danışmanlığı , uzmanlığı alanları doğal olarak ortaya çıkmıştır. Bu alanlarla beraber  Sosyal Medya Danışmanı veya uzmanı olarak yeni bir meslek koluda yaratılmıştır.
İstanbul teknik  olarak bizler; uzman danışman kadromuzla ve Sosyal Medya Danışmanlarımız aracılığı ile size bu danışmanlık hizmetini getiriyoruz. Dijital dünya öyle bir noktaya gidiyor ki, Dijital Pazarlama da aktif ve etkin olmanın temel yolu Sosyal Medya üzerindeki etkinlik ile eş değer.


İstanbul Teknik Bilişim sosyal medya danışmanı ne yapar?

• Firma ve kurumunuza ait Facebook,Twitter,G+, Pinterest, StumbleUpon vb.. hesaplarını açar ve yönetir. 
• Firma ve kurumunuzun takipçi ve paylaşımcılarının sayısını tetikleyecek, kampanya süreci yönetimini sağlar
• Sosyal Medya Ağları içinde belli zaman aralığındaki  hareket ve gelişimleri analiz edip  raporlar.
• Sosyal ağlardaki hesapların mutlaka firmanın web sitesi ile olan uyumunu kontrol eder. Optimizasyonu sağlar
• Sosyal Medya üzerindeki , skin ve tasarım çalışmalarında bulunur, tasarım onay aldığı taktirde, aynı bir web sayfası gibi , facebook ve Twitter sayfasını da tasarlayıp uygular
• Mevcut Sosyal medya araçlarınızın denetim 
• Facebook Reklamcılığı
• Hedef Odaklı-Niş Trafik arttırımı
• Performans Tabanlı Projelendirme 
• Web sitenizin Sosyal medya optimizasyonu
• Müşteriye özel raporlama ve sunum

Günümüzde firmaların sadece kurumsal yapılarına ve dijital kimliklerine uygun web tasarımları yaptırmaları açıkçası yetmiyor. Aynı zamanda sosyal medya mecralarında da aktif yer almaları, sık sık etkin ve dikkat çekici kampanyalarla desteklemeleri gerekmektedir. Online dünya bir bütün olarak göz önüne alındığında, artık web sitesi ve sosyal medya argümanları  ayrı düşünülemiyor.  İşte İstanbul Teknik  Bilişim tam bu noktada yardımınıza yetişiyor. Dijital Pazarlama’daki total başarınızı hedef alan firmamız, bu amaca yönelik çok önemli noktalardan biri olan Sosyal Medyadaki yol haritanızı sizinle birlikte tekrardan çiziyor.

Web sitenizin tasarlatıp, geliştirtip yönetmeye başladıktan sonra paralel bir yaklaşım ile  sosyal medya danışmanlığı almanız da kesinlikle bir lüks değil, aksine  ihtiyaçtır. İstanbul Teknik  Bilişim, firmalara sosyal medya konusunda danışmanlık hizmetleri sağlayarak,  firma sektörüne uygun plan,program  ve hedefe yönelik kampanyalar aracılığı  ile sosyal medyada sizin adınızı en başarılılar listesine yazdıracaktır.

Sosyal Medya nedir?   diye sorusunun cevabı  öncelikle ülkemizde iki büyük Sosyal ağını aklımıza getirmektedir;  Facebook ve Twitter .  Kullanıcı sayısı olarak bu ikili diğerlerine kıyasla oldukça ileri durumdadır. Bu noktadan yolara çıkarak  Google’ın çıkarmış olduğu Google Plus sosyal ağı ise kısa zamanda bilinen ağlar kadar iyi bir seviyeye gelecektir. Kurumsal sayfalar hedeflemesinin faaliyete geçmesi ile danışmanlık hizmetimize bu ağda katılacaktır.

Günümüzde bir firmanın Sosyal Medya’da  etkin olmaması, dijital platformda performansını düşürmektedir. Sizin firmanızın hedef kitlesine ulaşmasını ve bu hedef kitle içinde paylaşımlarla büyümesi için tüm Sosyal Medya Reklamcılık ve uygulama faaliyetlerinizi yönetiyoruz.


İstanbul Teknik  Bilişim  olarak  sizelere sosyal medya danışmanlığının kapsamının ne olduğu,  danışmanı veya uzmanının neler yapması gerektiği  sorularının cevabını vermiş olduk.  Bu danışmanlık hizmeti için bizimle hemen irtibata geçin.

Yakın gelecekte tüm firmalar bu danışmanlık hizmetine  ve bahsettiğimiz danışmanlara ihtiyaç duyar hale gelecekler.
Siz neden rakiplerinizden şimdiden bir adım öne çıkmayı istemeyesiniz? 
Digital Pazarlama içindeki büyük rekabet koşullarında, her zaman bir adım önde olmak size başarının anahtarını ve ipuçlarını sunacaktır.