HotSpot 5651 Loglama

HotSpot 5651 Loglama

 

5651 sayılı kanuna göre loglama İnternet erişimi sunan kurum ya da kişilerin sundukları hizmeti kullanan kişilerin hareketlerini kaydedebileceği bir sistemdir. Bu durum, 5651 sayılı kanun ile birlikte zorunlu hale getirilmiştir.

Kafe ve Restorantlar
Ofissiz çalışanlar için ev-ofis konseptinin ortaya atılması ile birlikte, her geçen gün kafe ortamlarında çalışanların sayısında artış gözlemleniyor. Mobil taşınabilir bilgi işlem donanımları bu artışın önemli nedenlerinden biri. Bu günlerde gireceğiniz restoran ve kafelerde dizüstü bilgilsayarlar, akıllı telefonlar veya tabletlerine eğilmiş ofis ortamından uzakta çevirimiçi çalışan insanlarla karşılaşmanız son derece doğal.
Peki bu tür ortamlarda kullanıcıların İnternet'e erişim için kullandıkları ücretsiz hatlar ne kadar güvenli?
İşyerleri ücretsiz wifi hizmeti sundukları bu kişilerin bilgisayar korsanları olmadıklarından nasıl emin olabiliyor?
 
 
Otel ve Tatil Köyleri
Konuklarınızı "krallar gibi ağırlamak" için fark yaratan bir Internet deneyimi sunun.
İster yüzlerce odalı geniş alana yayılmış bir tesis, ister güzel bir ege kıyısı pansiyonu, konuklar kaliteli bir Internet erişimi ile tesis memnuniyetlerini sosyal medyada paylaşacaktır.
Konaklama tesislerinin müşterileri, günümüzde 2 hatta 3 taşınabilir bilgisayar ile seyahat ediyor. Lobi'den içeriye adım attıkları anda ilk istekleri Internet’e erişim bilgilerinizi talep etmek olacaktır.

Alışveriş ve Eğlence Merkezleri
Gelişmiş ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de 2000’li yılların başından bu yana büyükşehirlerde alışveriş merkezlerinin (AVM) yapımı hız kazanmıştır. 2011 rakkamlarına göre Türkiye’nin 48 şehrinde toplam 302 adet AVM hizmet vermektedir. Bu sayının %30’u İstanbul’da, diğer %70’lik sayı ise 47 Anadolu şehirlerine dağılmıştır.
AVM projelerinin başarısı tüketici istek ve davranışlarının doğru şekilde analiz edilmesi ve farklılaşmaya gidilmesi büyük önem taşımaktadır.
Aynı anda binlerce kişinin bulunduğu bu alanlarda kaliteli ve güvenilir bir internet erişim hizmeti sunmak tüketici memnuniyetini arttıracağı gibi AVM'lerin müşterilerini tanımasına olanak sağlayacaktır.
 
 
Havaalanı Terminalleri
Dünyanın en yoğun havaalanlarından biri olan İstanbul Atatürk havalimanın iç hatlar terminalinden, 2013 verilerine göre günde ortalama 50.000 yolcu yararlanıyor.
Dış hatlar terminalinde ise bu rakkam iki misli! İster iş ister turistik amaçla yola çıkmış olsunlar, yolcular seyahatlerinin her anında terminal veya uçak içinde Internet erişimi arıyor.
Yakın gelecekte havaalanı imajının en önemli detaylarından olan yönlendirme tabelalarının işlevini akıllı mobil cihazlar devralması şaşırtıcı olmayacaktır.
İleri wifi teknolojisi sayesinde akıllı telefonumuz bizlere bu geniş, kalabalık ve karmaşık alanda rehberlik edecek.

Stadyum ve Spor Sahaları
Futbol başta olmak üzere, spor müsabakaları geniş kitlelerin canlı olarak izlemek istedikleri etkinlikler. Spor müsabakasını izlemenin yanısıra seyircilerin bu deneyimlerini sosyal medyada paylaşabilme isteği her geçen gün artıyor.
Kalabalık kitlelere yönelik Hotspot çözümleri için proje ekibimiz hizmetinizde.